Spolupracoval přitom se spisovatelkou Pavlou Teplou Janákovou, která píše hlavně dětské pohádky. I ona je z Jihlavy. „Jednou mi Pavlínka při skleničce vína řekla, že bych měl o všem, co jsem ji vyprávěl, napsat. Slovo dalo slovo a kniha je na světě,“ vysvětlil s úsměvem Ondřej Němec.

Kniha vypráví o kapele Lady Kate i o dalších kapelách a muzikantech. Jelikož je Ondřej Němec zároveň majitel umělecké agentury, hudební promotér a pořadatel kulturních akcí, podělil se také o zážitky ze zákulisí života slavných muzikantů a o jejich chování mimo pódium. „V knize je všechno - láska, nevěra odpuštění, ale i spoustu zážitků z koncertů, ze zákulisí. Čtenář tam nalezne i rady a ponaučení pro začínající kapely a interprety,“ dodal sám autor.

Ondřej Němec by žánrově svoje dílo zařadil mezi hudební publikace, mohla by se však řadit také mezi ty zábavné. Stostránkovou knihu pokřtí v úterý 13. června v jihlavském Dělnickém domě herečka Bára Vyskočilová, která působila v Národním divadle v Praze a třeba také v seriálu Ulice. Následovat bude od šesti večer autogramiáda v klubu Déčko. Knihu bude možné zakoupit přímo tam nebo následně na eshopu kapely. O dalších prodejních místech se aktuálně jedná.

| Video: Youtube

Po křtu knihy už kapelu Lady Kate čekají festivaly, první bude jeden z největších na Slovensku, Topfest. „To bude opravdu zážitek, jelikož si zahrajeme po boku zahraničních kapel, jako je Epica, Powerwolf, Amon Amarth nebo Arch Enemy. Z Česka dorazí Kabát, Dymytry, Traktor a další,“ sdělil Němec.

Lady Kate následně vystoupí například ve Zruči nad Sázavou a hned třikrát bude letos hrát v Jihlavě – v červenci v pivovaru, v srpnu na Magmafestu a v prosinci v D-clubu.