S gymnáziem na projektu spolupracuje Kraj Vysočina a společnost FCC ČR zabývající se zejména nakládáním s odpady. „Třídicí linkou v Hruškových dvorech ročně projde 7 500 tun papíru, ve kterém se nachází stále více knih ve velmi dobrém stavu,“ odhalil Radek Kourek z firmy FCC ČR.

Od loňského března se tak nevyužívané knihy od studentů a vytříděné knihy z linky skladovaly v provozovně U Hlavního nádraží – Bedřichově. Kraj Vysočina nyní může ve svých domovech pro seniory rozšířit nabídku knižních titulů. Publikace navíc budou mezi jednotlivými domovy kolovat a tak si je přečte více čtenářů. Novinkou letošního ročníku pak je, že si mohli žáci a zaměstnanci vzít darované knihy a časopisy i pro sebe.

Akce je prospěšná nejen pro seniory, ale i pro životní prostředí. „Je to konkrétní příklad učení, jak věci používat opakovaně, jak jimi neplýtvat a jak se zamyslet nad hodnotou a trvanlivostí věcí, které každý z nás tak snadno hromadíme a vyhazujeme,“ řekla Linda Taláčková, z jihlavského gymnázia.