Jihlavský zastupitel Miloslav Neckář (ANO) kritizoval, že pokud se nebude řešit silnice mezi Pelhřimovskou a Jiráskovou ulicí, může po dokončení nákupní zóny nastat dopravní kolaps v této části města.

Náměstek primátorky pro územní plánování Vít Zeman (TOP 09 – Žijeme Jihlavou) však zůstává klidný. „Po tomto propojení projede tři a půl tisíce automobilů na 24 hodin. Není to tak dramatické a bude stačit zkapacitnění současných komunikací. Není to na vybudování obchvatu,“ řekl.


Neckář dále kritizoval, že současná koalice má dle programového prohlášení jako prioritu rozvoj lokality Jihlava – jih a západní část města jde stranou. Ani s tím náměstek primátorky nesouhlasí, aktuálně se prý prověřuje možnost, aby za komerční zónou vznikla ještě bytová zástavba. Ostatně, lokalita nedalekého Horního Kosova je aktuálně prakticky jediná, kde se ve městě staví.

Celý obchodní komplex by měl být hotový do dvou let. „Probíhá změna projektu, centrum se mírně zmenšuje. Myslím, že do dvou let se tam začne prodávat,“ odhadl Zeman závěrem.