Největší úpravy se chystají na pracovišti Automobilní. „Jedná se o rekonstrukci kuchyně včetně gastrotechnologie. Na detašovaném pracovišti v Bedřichově proběhnou stavební úpravy, rekonstrukce se bude týkat také vytápění, vzduchotechniky a elektroinstalace,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Kraj Vysočina, který je zřizovatelem školy, již vybral firmu, která rekonstrukci za necelých sedmnáct milionů provede. Dva měsíce jsou však pro práce podobného rozsahu příliš málo, proto se začne o měsíc dříve. „V červnu začne oprava za provozu a dokončí se v době prázdnin,“ potvrdil Běhounek.

Další budova SŠ PTA Jihlava se nachází v Legionářské ulici, tam se pracovníci zaměří na odvodnění základů. „Půjde o úpravy ležaté kanalizace ve dvoře za účelem lepšího odvodu dešťové vody,“ vysvětlil ředitel školy Miroslav Vítů. Kromě toho se také opraví hydroizolace ve dvorních částech a předpokládá se i sanace zdiva.

Vše by se mělo stihnout o prázdninách. „Nelze předvídat, jak budou práce probíhat. Jsme schopni provést opatření, aby případné práce v září nenarušily provoz školy,“ řekl Vítů. Finanční náročnost těchto prací bude v obdobné výši jako u budovy v Bedřichově.

Ve třetí budově v Polenské ulici o prázdninách budou probíhat jen drobné práce, stejné jako předešlé roky. Chystá se výměna trafostanice, ale ještě není rozhodnuté, jestli proběhne letos. „V tuto chvíli jsou jisté jen drobné úpravy budovy,“ dodal Vítů.