S opravou vytíženého dálničního přivaděče začalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) letos na jaře. V této fázi opravují dělníci úsek vytížené osmatřicítky dlouhý téměř šest kilometrů ve směru z Jihlavy k dálnici a na Havlíčkův Brod. „Dělníci pracují na kompletní výměně povrchu silnice. V místě platí hned několik dopravních omezení. Provoz je v celém opravovaném úseku, za sjezdem z Jiráskovy ulice, převeden do protisměru a jezdí se jedním jízdním pruhem v každém směru a sníženou rychlostí na maximálně 60 kilometrů v hodině,“ upozornil mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Řidiči musejí také počítat s tím, že na přivaděči jsou zavřené výjezdy Jihlava – centrum a Průmyslová zóna I, tedy i nájezdy z ulic Romana Havelky a Sokolovská - Smrčenská.

Kruhový obchvat u silnice na Třebíč už má finální  asfaltovou vrstvu, dokončovací práce ale  ještě nějaký čas zaberou.
Stavba obchvatu Jihlavy pokročila. Podívejte se, jak se místem dá projet

Kolem silnice jsou také v těchto dnech vidět pracovníci připoutaní na lanech na skále. „Do skalního masivu vyvrtávají otvory pro umístění kotev, kterými se uchytí speciální síť přes celou plochu skaliska tak, aby z něj nepadaly kameny, či zemina na silnici,“ doplnil mluvčí ŘSD.

Kromě výše zmiňovaných prací dělníci obnovují na dálničním přivaděči odvodňovací systém a vyměňují svodidla.

Práce jsou součástí oprav celého dálničního přivaděče od 112. kilometru D1 až po Jihlavu, kterou firma Strabag začala dělat letos na jaře. Za opravy přivaděče inkasuje firma necelých 340 milionů korun a hotovo má mít letos do konce října.