Rekonstrukce za pětašedesát milionů má začít letos o prázdninách. Starosta města Vladislav Hynk přiznává, že rekonstrukce začne později než se plánovalo, město totiž chtělo mít všechny „papíry“ v naprostém pořádku.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Historická budova dostane během oprav stovku nových oken a také dveře, dělníci upraví záchody a vybudují výtah. Po rekonstrukci tam bude Základní umělecká škola, která by měla zabrat třetí patro a polovinu druhého. V přízemí radnice počítá s komerčním nájem, ze kterého budou peníze na údržbu domu. Bude tam i menší sál s kapacitou kolem sta sedadel. „V kině je kapacita 228 sedadel a při menších akcích se tam lidé ztrácí,“ vysvětlil již dříve Hynk.

Jiří Janů je jediným specialistou na onkologickou urologii na Vysočině.
Lékař: Pacienti po operaci jsou kolikrát v lepším stavu než operatér

Základní umělecká škola však ještě rok zůstane v budově radnice, kde má jedno patro. Do nové budovy se přestěhuje, až budou dělníci hotoví. „Děláme rekonstrukci úplně všude a je lepší vydržet na radnici než provozovat školu během oprav. Příští tok se žáci i učitelé přestěhují do nového kompletně,“ vysvětlil Hynk.

Bývalá škola neměla využití od roku 2011, donedávna sloužila jako skladiště, jednotlivé třídy si zabraly různé organizace. „Při akcích pořádaných městem je tam zázemí. Jinak ale do budovy nikdo nechodí, je odpojená i od topení,“ uzavřel starosta.