Oprava svárů ocelové konstrukce střechy byla přesně dle odhadu jihlavských radních dokončena během minulého týdne. Autorizovaný statik vše zkontroloval a uvedl, že oprava svárů byla provedena zdárně a kvalitně. „Chtěl bych poděkovat Městu Jihlava a pracovníkům odboru správy realit za to, že vše zvládli tak rychle a dobře,“ řekl jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban.

Od pátku třináctého června je tak na stadionu povolen standardní provoz hokejové haly včetně užívání stadionu a možnost zahájení tvorby ledu. Již za pár dní tak mohou začít hráči A-týmu přípravu na vlastním stadionu.

Následující sezonu hokejisté odehrají bez komplikací, přesunutí ani překládání domácích zápasů nehrozí. Již v pondělí 10. září přijede do Jihlavy přední prvoligový tým z Českých Budějovic. Nicméně stadion slouží zejména veřejnosti, profesionální hokejisté stráví na ledě zhruba sedm procent celkového času.

I přes provedené opravy ocelové konstrukce bude příští léto potřeba provést výměnu střechy, která vyjde na 50 milionů korun.

Vysočina Gladiators - Ústí nad Labem Blades
OBRAZEM: Gladiátoři smutní. Silver Bowl získali Blades