První část oprav bude v úseku Stará Říše – Markvartice a potrvá od 17. července do 3. září. „V druhé etapě pak bude uzavřen úsek Markvartice – okružní křižovatka Kasárna v termínu od 04. září do 31. října,“ informoval mluvčí ŘSD ČR Jiří Veselý.

Ilustrační foto
Silničáři opraví silnici mezi křižovatkou u osady Kasárna a Starou Říší

Pro směr na Třebíč objízdná trasa povede jednosměrně ze Staré Říše po silnici II/407 po křižovatku se silnicí I/38 a dále po I/38

Ve směru na Telč pojedou auta do dvanácti tun po silnici I/38 po křižovatku se silnicí II/410 v Želetavě – dále přes Jindřichovice, Zdeňkov až po křižovatku s II/407 v Nové Říši a odtud přes Bohuslavice do Staré Říše.

Objízdné trasy

Objízdné trasy.Objízdné trasy.Zdroj: ŘSD ČR

Řidiči aut nad dvanáct tun budou muset jet ve směru na Telč od silnice II/410 po křižovatku s I/38 v Želetavě – dále po I/38 do křižovatky se silnicí III/4073 a odtud přes Svojkovice a Rozseč až po křižovatku se silnicí II/407 v Bohuslavicích směrem do Staré Říše.

Délka opravovaného úseku je přibližně dva a půl kilometru. „Povrch vozovky zde totiž vykazuje značné opotřebení, proto ho odfrézujeme a vyměníme za nový,“ vysvětlil mluvčí.

Auta by se na silnici mohla vrátit v průběhu listopadu letošního roku.