Vyhlášené loucké koupaliště, kam nejen z nejbližšího okolí míří každý rok tisíce 
milovníků rekreace u vody 
a minulou sezonu zůstalo kvůli rekonstrukci zavřené, by se mělo podle slov starosty Luk nad Jihlavou Viktora Wölfla (NK a STAN) otevírat 1. června. „Je to středa, takže oficiální otevření bude například v pátek 3. nebo v sobotu 
4. června, ale v tomto týdnu 
s otevřením určitě počítáme. Nic nenasvědčuje tomu, že bychom to nestihli. Počasí nám přeje, vidím to optimisticky," vyjádřil se včera Wölfl.

Podle něj se nemá ani výrazně změnit výše vstupného na koupaliště. Dospělí za celodenní vstupné platili padesát korun a děti pětadvacet. „Celodenní vstupné bude nejspíš maličko vyšší, ale chceme udělat výhodná časová pásma, kdy na začátku dne 
a na konci dne budou lidé platit sníženou taxu. Je to například pro ty, co přijdou odpoledne z práce na koupaliště," řekl loucký starosta. Doplnil, že také chtějí zavést vstupné například na dvacet dní.

„Už to nebude výhodná vstupenka na celou sezonu, ale třeba jen na část s tím, že lidé budou vědět podle předpovědi počasí, jestli se jim vyplatí, nebo ne," dodal Wölfl.

Modernizace louckého koupaliště spočívá v osazení nového nerezového tělesa do stávajícího objektu bazénu. Nový bazén bude vybaven nejmodernějšími technologiemi, které si vyžádaly i výrazný zásah do jednotlivých inženýrských sítí. Přibudou některé atrakce, jako je trojskluzavka či chrliče. Bazén bude vybaven vstupem pro tělesně postižené, nově bude bezbariérově přístupný celý areál. Délka bazénu zůstane zachována, jeho šířka se ale o něco zmenší. Okolí bazénu zkrášlí zeleň, oddělující prostor koupání od relaxačních a odpočinkových zón.

Stavební firma, která buduje biotop v Třešti, má v současné době vyhloubený prostor, který bude sloužit jako vodní plocha. Za ním se staví zázemí pro návštěvníky, které bude mít kromě jiného například bufet, šatny a sociální zázemí. Součástí bude také dětské či volejbalové hřiště. Biotop bude mít kapacitu asi šest set lidí. Stavba koupaliště si vyžádá náklady více než devatenáct milionů korun.Vodní plocha zabere bezmála dva tisíce metrů čtverečních.