Už o víkendu by měly být na třech čtvrtinách dokončeny poslední práce. Podmínkou je ale úplné uzavření křižovatky.

„O víkendu by mělo dojít k úplnému uzavření křižovatky. Uzavírka měla být provedena již minulou sobotu a neděli. Bohužel nám tento záměr zkazilo počasí,“ vysvětlil místostarosta Libor Honzárek. „O víkendu budou, pokud bude počasí přát, položeny obrusné vrstvy a v plánu je i vodorovné značení, které je nezbytné pro následné spuštění provozu. Vozidla by pak měla jezdit ve všech směrech kromě komunikace vedoucí z Jihlavy do centra města, což by mělo vést i ke zlepšení současné dopravní situace v Brodě,“ doplnil Honzárek.

Křižovatka bude uzavřena v sobotu od sedmi do čtyřiadvaceti hodin. Znamená to, že by měla být otevřena v neděli v sedm. Pokud by ale bylo špatné počasí, přesouvá se uzavírka na neděli od sedmi do půlnoci. V době uzavírky nebude možný jakýkoliv průjezd přes křižovatku, a to ani k čerpací stanici.

Jediný a velmi omezený průjezd bude umožněn ve směru Jihlava - centrum a opačně. Ovšem za předpokladu jednosměrného řízení provozu světelnou signalizací.

Podchod až později

S pracemi na křižovatce a neveselou dopravní situací ve městě souvisí i stavba podchodu v Masarykově ulici. „Žádá nás dodavatel o drobné posunutí termínu dokončení podchodu. Jedná se ale pouze o dny,“ uvedl místostarosta s tím, že na původním termínu 15. srpna, kdy by měla být komunikace v obou směrech volná, se zatím nic nemění. „Jakmile bude Masarykova ulice průjezdná, uzavřeme Havlíčkovo náměstí, kde by měla započít jeho rekonstrukce,“ uzavřel Honzárek.