Náhradní exit směřuje do Fibichovy ulice, kde se kvůli tomu velmi výrazně zvýšil dopravní provoz. „Na parkovišti ve druhém podlaží probíhají stavební práce, které spočívají ve výměně betonu. V první etapě je na měsíc a půl naplánovaná výměna u vjezdu a současně děláme určité zkomfortnění pro zákazníky," vysvětlil ředitel nákupního centra Aleš Navrátil. Kvůli pracím v parkingu tak musel City Park po dohodě se stavebním úřadem otevřít nouzový výjezd, postavený v zimě.

Ilustrační snímek.
Chystáte hlučnou oslavu? Raději ji ohlaste na radnici

Vedle výměny podlah na stáních pro auta dělníci vybudují i odvodnění, které poslouží k odtoku vody hlavně v zimním období. Na jaře přibude důkladné vyznačení pěší zóny či zóny pro maminky s dětmi. Současně bude parking doplněn o signalizaci volných parkovacích ploch. Práce v areálu parkingu vyjdou na částku čtyřicet milionů korun.

U provizorního výjezdu řidičům pomáhají pracovníci jihlavského City Parku. „Z důvodu, že odbavování bylo poměrně pomalé, jsme na exponované hodiny na vjezd i odjezd dali pracovníky ostrahy, kteří lidem pomáhají," uvedl Navrátil.

Třeštické vejtřasky vyjely do hlavního města. Na snímku zleva: Radim Poledna autor dřevěné vejtřasky, Emil Příhoda majitel muzea Praga, Lukáš Rokos řidič vejtřasky.
Socha vejtřasky zpestřila oslavy automobilky Praga

Stavební práce skončí v červenci, poté opět pojede vše ve starých kolejích. „Teď jsme zhruba v polovině. Přestaneme první týden v červenci a potom spustíme zpátky běžný výjezd," popsal ředitel City Parku. Nynější náhradní výjezd z parkingu ale bude občasně sloužit i dále. „To však bude varianta pro případ nouze. Otevřeme ho jen, když nastane nějaká kritická situace nebo dopravní kolaps v parkingu," dodal Aleš Navrátil.