Na opravenou tělocvičnu si budou muset počkat žáci ze Základní školy Havlíčkova. „Dělníci tam prováděli hlavně akustické úpravy, podle smlouvy by mělo být hotovo do konce září,“ sdělil mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis. Děti tak zatím budou trávit hodiny tělocviku na venkovním hřišti.

Bez omezení zahájí provoz tělocvičny na Základní škole Kollárova. Ta by měla být zkolaudovaná příští úterý. Naopak dělníci, kteří přestavují dvůr na Základní škole Otokara Březiny, budou muset kvůli výuce nechat hlučné práce až na odpoledne. Na počátku září by měli na plochu dvora umístit herní pomůcky. V polovině měsíce má podle smlouvy rekonstrukce skončit.

„Kompletně jsme obnovili dívčí i chlapecké toalety a místnost pro uklízečku. Stavební firma z Batelova také namontovala nové rozvody elektřiny a vody,“ vyjmenoval starosta Josef Bakaj z Hodic práce, které dělníky v tamní základní škole zaměstnávaly po celé prázdniny. Firma by vše měla stihnout do začátku září. „Prací zbylo zhruba na týden, takže doufáme, že vše zvládneme v termínu,“ podotkl Bakaj. Prvňáci, kteří nastoupí do hodické školy, získali od obce finanční příspěvek pět tisíc korun na vybavení. Letos je ale přesto jejich počet podprůměrný, do lavic poprvé usednou pouze dva žáci.

Stejný počet prvňáků jako minulý rok mají v základní škole v Kamenici u Jihlavy. „Na naše poměry je čtyřiadvacet dětí vyšší průměr, minulý rok jich bylo v první třídě stejně,“ informoval ředitel místní školy Jan Jelínek. Čtvrtého září budoucí prvňáci zamíří nejdříve na radnici, kde slavnostně zahájí svou školní docházku. Kamenické žáky čekají čerstvě vymalované třídy, nové vybavení a lavice.