Zalesněné území u Staroměstského rybníka, kde se nachází i rozhledna, bylo pro obyvatele této části města oblíbeným a vyhledávaným místem vycházek a oddychu. Poslední dobou ale neutěšený a zanedbaný stav mnohé z nich spíše odrazuje.

„Chceme, aby byly Oslednice opět místem, kam budou lidi rádi chodit. Opravovat se během letošního roku bude cesta vedoucí od židovského hřbitova k silnici na Novou Říši a dále na rozhlednu na Oslednicích. Tenhle projekt nám v šuplíku ležel několik let. V minulosti se podařilo opravit cestu kolem Staroměstského rybníka,“ vysvětlil starosta Telče Roman Fabeš.

Kromě opravy zmíněné cesty se počítá s novými lavičkami a dalším mobiliářem. V plánu je také revitalizace zeleně, kterou město domlouvá s Lesním družstvem Borovná. „Zaměstnanci lesního družstva řeší kůrovcovou kalamitu, prořezávka stromů na Oslednicích tedy zatím musí počkat,“ doplnil k tomu Fabeš.

Obnova stezky a dovybavení mobiliáře dle předpokladu vyjde na milion dvě stě tisíc korun, městu se podařilo získat dotaci ze Státního zemědělského investičního fondu ve výši 860 tisíc korun. Hotovo má být do konce září.

„Rádi bychom v budoucnu pokračovali v revitalizaci sousední lokality Romantika, kudy by mohla vést cyklostezka do Radkova a do Dačic,“ nastínil další plány telčský starosta.

Na Oslednicích se od roku 2000 nachází rozhledna, odkud je vidět hrad Roštejn i nejvyšší hora Českomoravské vrchoviny Javořice. Tamní židovský hřbitov se během letní sezony proměňuje ve výstavní prostor.