Některé areály i přes nepříznivé počasí však zůstávají stále otevřené.

Z hlediska návštěvnosti byla pro provozovatele nepříjemným dnem především sobota. „Jako personál jsme tady hráli proti hostům přesilovku," uvedl Karel Klapač z Harusova kopce v Novém Městě na Žďársku. Za nezájmem prý stálo počasí, které velmi připomínalo jaro namísto lednového dne.

Neděle už byla poněkud odlišná. „Podmínky jsou už výrazně příznivější a je to vidět i na tom, že se lidé už během dopoledne začali objevovat na sjezdovce ve větším počtu," uvedl Klapač.

Podobná situace byla i na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí na Žďársku. Také tam byla sobota z hlediska návštěvnosti slabá. „Ale dnes je to už lepší. Na sjezdovce leží přibližně padesát centimetrů technického sněhu. Ten přírodní po oteplení roztál," řekl v neděli Jiří Pálka z velkomeziříčského ski klubu.

Nejen počasí komplikovalo provoz v areálu na Šacberku v Jihlavě-Zborné. V sobotu a v neděli tam kvůli výpadku elektřiny nějakou dobu nejezdil vlek. „Jinak podmínky jsou na to, jaké bylo počasí, dobré," uvedl Pavel Havlíček ze ski areálu na Šacberku.