Otevření Panského dvora táhlo. „Překvapilo nás to, jsme nad očekávání spokojení. Přišlo obrovské množství lidí, jenom za první hodinu jich bylo asi sto, na všech atrakcích je plno," hlásila Ilona Koláčková, marketingová manažerka dvora.

Prohlídku bývalého školního statku si nenechala ujít ani paní Jana z Třeště, která si celý areál pamatuje ještě ze svých školních let. „Chodila jsem tu na školní praxi. Je to tu teď moc hezké, ale jiné, než to bývávalo. Byl tu dobytek, na místě dnešního infocentra bývaly stáje, chodili jsme i do drůbežárny," zavzpomínala vitální důchodkyně.

Na proměnu kdysi zchátralého areálu byla zvědavá i Hedvika Tůmová z Telče. Do Panského dvora to neměla daleko a zamířila tam i se svými dětmi. „Před chviličkou jsme přišli a jsme na to strašně zvědaví. Na první pohled to tu rozhodně vypadá příjemně," řekla. „Ráda si prohlédnu, jaká lákadla pro turisty tu vymysleli," dodala Tůmová.

Její děti si na vlastní kůži vyzkoušely třeba jízdu na koních, ale to nebylo zdaleka vše, co Panský dvůr návštěvníkům nabídl. Děti i dospělí se mohli projet na netradičních kolech, užít si skákací boty nebo vyzkoušet zbrusu novou lezeckou stěnu či lanový park.

Právě ten patří mezi největší lákadla Panského dvora. Leze se tu totiž výhradně pomocí cepínů, telčské centrum je první v republice, které tuto možnost nabízí. Pro menší děti tu je připravená méně náročná lezecká stěna, nezapomíná se ani na kulturu.
„Máme nasmlouvaná divadla, bude zde probíhat letní kino a už se nám objevují zájemci, kteří chtějí naše prostory využít pro taneční kurzy," podotkla Koláčková.

Součástí areálu je třeba i výstava Život na panství. 
„I Telčáci si zde můžou rozšířit svoje znalosti o Telči. Každý zná Zachariáše z Hradce, ale málokdo už zná historii Podstatzkých z Lichtensteina," řekla Koláčková. Kromě historie telčského panství mohou lidé obdivovat historickou zemědělskou techniku nebo expozici o lesním hospodářství.

Rekonstrukce Panského dvora probíhala od loňského podzimu. Majitelem areálu je společnost Panský dvůr Telč. Rekonstrukce vyšla na 80 milionů korun, 36 šlo z evropských fondů. V tuto chvíli Panský dvůr zaměstnává celoročně 14 lidí, 4 pracují v kavárně a dalších 12 najde práci na částečný úvazek.