Lampy se budou postupně vypínat v průběhu tohoto roku, a to až do začátku zimní sezony. „Bez náhrad se vypne 76 lamp veřejného osvětlení. Zpravidla se jedná o ty, které svítí nadbytečně v přesvětlených lokalitách, případně svítí na cizí pozemek. Snažili jsme se úsporná opatření zavést citlivě a myslím, že na těchto místech by to nemuselo mít tak velký dopad,“ uvedl primátor města Petr Ryška.

Přes noc bude zhasnuto v lesoparku Heulos, dočasně tu zhasne všech 114 lamp. Tma bude i v parku Keťásek pod autobusovým nádražím, vypne se i osvětlení skateparku a pumptracku ve volnočasovém areálu Český mlýn nebo na parkovišti u Vodního Ráje. Na noc budou lampy vypnuty také na méně frekventovaných cestách, například z Henčova do Malého Beranova, od Zadního Bedřichova po Pávov a také podél některých cyklostezek. Celkem v noci zhasne 456 lamp.

K nádraží mohou nyní zajížet pouze autobusy nebo parciální trolejbusy, chybí tam troleje.
VIDEO: U vlakového nádraží v Jihlavě natahují troleje. Podívejte se

Podél cyklostezky za Cityparkem se vypne každé druhé světlo, tedy celkem 12 lamp, některé budou vypnuté u nájezdu na přivaděč I/38 nebo na přesvícené Palackého ulici, kde se vypnou hned dvě světla ze tří, tedy celkem šest lamp.

Celkové náklady na zajištění běžného provozu, oprav a dodávky elektrické energie ročně vycházejí na 30 milionů korun. Úsporná opatření by měla ušetřit až 650 tisíc korun ročně.