„Překvapily nás velké rozdíly v návštěvnosti v pracovních dnech a o víkendech,“ přiznal jednatel Rodinného parku Robinson Vladimír Bílek. Auta návštěvníků ve slepé ulici Pod Jánským kopečkem stojí i před značkou zákazu zastavení, jindy blokují výjezd z ulice. Jiní řidiči parkují na cyklostezce.

Městská policie se snaží v této lokalitě působit na řidiče. Často tam jezdí, a třebaže se „botičky“ v Jihlavě již nerozdávají, řidiči nachází pokuty za stěrači vozů. „Někdy jsou to desítky výzev za dva víkendové dni,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Jihlava Stanislav Maštera.

Jako možné řešení se nabízí zprůjezdnit nyní slepou ulici k sousední Havlíčkově. To ale město odmítá. Proti je i ředitel tamní základní školy. „Situaci by to spíše zhoršilo. Jsme přesvědčeni, že nejlepší je současná slepá ulice,“ řekl Maštera. Poukazuje na bezpečnost, blízko je cyklostezka.

Jako nejlepší řešení problému s parkováním se tak jeví možnost využít nárazově větší plochu pro záložní parkování na hasičském cvičišti. Pomohlo by také, kdyby návštěvníci největšího zábavního centra na Vysočině hledali parkovací plochy v nejbližším okolí.