Vznikne pro ně totiž nové plocha. „Souběžně s opravou silnice bude vznikat manipulační plocha za paneláky v okolí Skalky, kde bude možnost parkovat, až bude Telečská hotová,“ uvedl námětek primátora pro dopravu Vratislav Výborný (ČSSD). V Telečské ulici totiž bude po rekonstrukci zakázáno parkování. „V ulici bude nový povrch, ale šířka se nezmění, a my už nechceme dělat slalom,“ dodal Výborný.

Během rekonstrukce budou na tomto místě stát pracovní stroje, auta z Telečské se dočasně přesunou ke krajskému úřadu. Byla jim vyhrazena část tamního oploceného parkoviště. Po skončení stavebních prací se plocha u Skalky upraví a bude sloužit několika desítkám vozů. „Nebude to klasické parkoviště, ale manipulační plocha. Je to terminus technicus,“ vysvětlil Výborný.

Ilustrační foto.
Řidič nákladního auta skončil s přívěsem v příkopu

Právě Skalka je lokalita, ve které by se mělo krajské město výrazně rozrůstat. Mohlo by zde vyrůst sídliště, které by výrazně zvýšilo počet obyvatel Jihlavy. Chybí však strategický investor, který by zajistil infrastrukturu. Město dostává pouze nabídky developerů, kteří chtějí jen postavit domy.

Za několik let by mohlo být parkovacích míst v lokalitě daleko více. „Kraj Vysočina předběžně zvažuje možnost budoucí výstavby parkovacího domu v dané lokalitě,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec. „O kapacitě parkovacího domu je nyní předčasné hovořit, zcela jistě by to bylo trojmístné číslo,“ dodal. Výborný nevyloučil, že by se na tomto projektu podílelo také město.