„Firma nastoupí do areálu 8. červnce. Celkem dvě nové plochy pojmou 183 aut. Půjde o plnohodnotné stálé parkovací plochy se vsakovací zámkovou dlažbou a kompletním mobiliářem,“ popsala mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

Obě parkoviště vyrostou v areálu nemocnice s vjezdy z ulic Vrchlického, kolem výcvikového střediska záchranné služby a dále z ulic Rantířovská a U Cvičiště v blízkosti pavilonu PUIP. „Nové stání začnou řidiči využívat už na podzim,“ uvedl ředitel jihlavské nemocnice Alexander Filip.

Nová stání vyjdou na rozpočtovaných 36 milionů korun a financovat akci bude Kraj Vysočina.

Parkovací dům a nový pavilon

Celkem by v areálu nemocnice měla v dohledné době být až tisícovka parkovacích míst. Přibudou díky parkovacímu domu, který pojme čtyři sta aut. Kraj ho plánuje stavět už v příštím roce. Stavba půjde ruku v ruce se stavbou Pavilonu rehabilitační, následné a geriatrické péče. Obě stavby začnou ve stejný čas.

Nové parkoviště nahradí současná parkovací místa pro zaměstnance i návštěvníky, která budou muset ustoupit výstavbě,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek. Stavba nového pavilonu a parkovacího domu začne už v příštím roce. První řidiči využijí dům už na jaře 2026. Pavilon přijde do provozu o rok později.

V areálu nemocnice jsou současně tři parkovací plochy. Největší je vjezdem z ulic Rantířovská a U Cvičiště a pojímá více než 500 aut. Parkoviště u hlavního vchodu čítá 116 míst a u urgentního příjmu je 39 míst. Celkově je tu tedy 667 stání, výstavbou parkovacího domu se kapacita navýší o čtyři sta míst na více než tisícovku.

Investorem stavby parkovacího domu a Pavilonu rehabilitační, následné a geriatrické péče je Kraj Vysočina, zřizovatel Nemocnice Jihlava.