V HDJ začne 78. divadelní sezona tuto sobotu 9. září. DIOD má první představení na programu už pozítří.

Ve středu 6. září se bude publikum v divadle DIOD bavit parodií na sci-fi filmy v podání herců brněnského divadla BuranTeatr. Představení s názvem Univerzální sci-fi režiséra Šimona Cabana začne o půl osmé večer. „V hlubokém vesmíru, daleko za planetou opic, tam, kde ani impérium nevrací údery, tam, kam nikdy na své pouti nezavítala loď Enterprise a kde se i černá díra jeví jako světlá vyhlídka, přistávají na kosmem zapomenuté planetě tři muži: Američan, Rus a Čech. Ptáte se, zase ti tři? Ano, zase,“ tak zní zevrubný popis inscenace.

„Základním konceptem této hry je, že jsou v něm herci, kteří hrají v nekonečném sci-fi seriálu, a ten seriál je postavený na parodování různých sci-fi filmů a seriálů. Je to taková lehká komedie,“ popsal děj trochu konkrétněji Přemysl Martinek z divadla DIOD.

Středeční představení je jedním z několika, již dříve DIOD avizoval a které je součástí předplatného DIOD pro následující sezonu. „Doposud jsme prodávali vstupenky na všechny hry jen jako předplatné. Zatím máme zhruba sto dvacet lidí a dlouhodobě prodáváme kolem sto třiceti míst. Volná místa pak dáváme do předprodeje,“ poznamenal Přemysl Martinek.

Největší zájem diváků DIOD očekávají na představení Pan Theodor Mundstock pražského Studia hrdinů. Na scéně se totiž objeví Vojtěch Dyk, Gabriela Míčová a Dana Poláková. „Před dvěma lety se nám už stalo, že když tady hrálo HaDivadlo z Brna hru Vyhnání Gerty Schnirch, tak jsme museli ještě jedno představení přidávat, protože zájem byl opravdu velký,“ dodal Martinek.

Vstupenky na inscenaci Univerzální sci-fi jsou v prodeji na pokladně i internetových stránkách divadla DIOD za 280 korun.