Na zmíněných místech by totiž v budoucnu měly vzniknout dětské koutky za více než milion korun. U Hellerova rybníka a u parku Nad Tunelem by měl hrací plochu od okolí oddělovat plot. Na třetím místě budou hranicí, kam mohou psi pouze na vodítkách, vzrostlé topoly.

Změnu už odsouhlasili zastupitelé města. Úprava hranic byla nutná. „Podle stávající podoby vyhlášky by totiž dětské koutky byly součástí výběhu,“ upozornil náměstek primátora Radek Vovsík. „Nové podoba, která upravuje hranice, kde se mohou psi v Jihlavě pohybovat volně, začne v praxi platit během několika málo dní,“ řekl ředitel jihlavské městské policie Jan Frenc.

Kontroly nad jejím dodržováním provádí strážníci téměř denně. Rozsáhlejší akce, která bude zaměřená i na zaplacení poplatků ze psů, se chystá v nejbližší době.

Lidé už si ale na vyhlášku města zvykli a snaží se jí dodržovat. „Dávám si pozor. Nechci zbytečně dostat pokutu,“ řekla majitelka west highland weit teriera Mirka Zoubková. „Míst, kde můžu Arona postit beztrestně bez vodítka by ale mělo být po Jihlavě vyhrazeno víc. Snížila by se tak koncentrace pejskařů na jednom místě,“ dodala mladá žena.