Podpořit se ho rozhodli členové DS Karla Čapka, kteří na listopadové akci účinkovali. Důvod je jednoduchý. S Jindřichem Steinhauserem se dobře znají, vozil je na představení, pomáhal jim třeba s nošením rekvizivt a byl i věrným divákem na jejich představeních, když na ně čekal.

Na listopadové akci se žebrákovi, který byl součástí svatomartinského průvodu, podařilo vybrat 2 068 korun. Další peníze přidali sami ochotníci. "Peníze už jsme Jindřichu Steinhauserovi už dali. K tomu dostal i drobné dárky. Fotoknihu s názvem Pět let s Nocí na Karlštejně, toto představení jsme odehráli asi padesátkrát. Má od nás také kalendář pro rok 2020, kde jsou pro změnu fotografie z našich kostýmovaných prohlídek na hradě Roštejn," řekl k tomu Zdeněk Havlíček ze souboru.

Vážná dopravní nehoda se stala loni v říjnu u Věžnice na Jihlavsku, kde se kamion střetl s linkovým autobusem společnosti ICOM Transposrt na trase Jihlava - Brno. V autobuse tehdy cestovalo jedenáct lidí.

Vedle řidiče Jindřicha Steinhausera utrpěli těžká zranění další čtyři lidé. Většina vážně zraněných má zdravotní problémy dodnes. Viníkem nehody je čtyřiašedesátiletý řidiče kamionu Andrziej Zajaczkowski z Polska, který od soudu odešel s podmínkou a se zákazem řízení na území České republiky na pět let.

Osud řidiče, který přišel o nohu a učí se žít s protézou, nebyl lhostejný ani lidem ze Stonařova, ani jeho kolegům z ICOMu. Městys Stonařov zorganizoval na řidiče sbírku, v níž se vybralo celkem 162 tisíc korun. Mezi řidiči se podařilo dát dohromady dalších 230 tisíc korun.