Na jihu Moravy se protesty uskuteční od sedmi večer na náměstí Svobody. "Přátelé. Leták je hotov. Můžete si stáhnout buď z Facebooku, nebo pokud bude někdo chtít, mohu přeposlat na mail. Asi Vás zarazí, že není uvedeno místo, datum a čas. To je schválně. Od toho je tam to bílé místo. Měst je celkem deset a muselo by se udělat deset verzí. Proto je potřeba aby si každý z Vás doplnil, nebo vložil to své," uvedl na Facebooku jeden z organizátorů Aleš Svoboda.

Protesty se organizují skrze leták kolující po sociálních sítích, přičemž demonstraci příslušným orgánům nikdo nenahlásil. Kolik lidí má přijít zatím není jasné. "Shromáždění nebylo Úřadu městské části Brno-střed nahlášeno. Informaci o jeho konání, která koluje na sociálních sítích, předáme policii. Je to standardní postup, ať už se jedná o řádně nahlášené akce podle zákona o právu shromažďovacím, nebo o akce jako je například tato, které nahlášeny nebyly," sdělila mluvčí městské části Kateřina Dobešová.

Nový hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek na ustavujícím zasedání krajského zastupitelstva v Jihlavě.
Vzestupy a pády roku 2020 na Vysočině: nový hejtman, Šmarda i barokní skvost

Policie však leták v posledních dnech zaregistrovala. "Víme o tom. Pokud zaznamenáme nějaké protiprávní jednání, budeme to samozřejmě řešit," řekl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

V pohotovosti budou i strážníci, ačkoli žádné speciální opatření nechystají. "Demonstraci mají na starosti policisté. Na Silvestra však bude v ulicích více hlídek a v případě potřeby jim samozřejmě pomohou," uvedl mluvčí městských policistů Jakub Ghanem.