Společnou kandidátní listinu, kde budou zkušení politici i nastupující generace, sestaví členská základna během března a dubnu v online hlasování. „O pozici lídra kandidátky se bude ucházet také současná jihlavská primátorka Karolína Koubová,“ informoval mluvčí Pirátů Jiří Svoboda. Volební program s cíli a vizemi pro Jihlavu bude hotový v létě.

Karolína Koubová (Fórum Jihlava) vidí volby jako zpětnou vazbu, kde jí lidé dají najevo, jestli měla její práce ve vedení města smysl. „Dlouho jsem byla přesvědčená, že to znovu už dělat nechci a nebudu. Nicméně nerada odcházím od rozdělané práce,“ řekla Koubová.

Jediný synovec a zároveň univerzální skladatelův dědic Karl van Beethoven strávil pět let v Jihlavě.
Objevili Beethovena v zeleném: synovec skladatele strávil vojnu v Jihlavě

Bývalý duchovní otec Fóra Jihlava Miroslav Tomanec nový projekt na facebooku ostře zkritizoval. „Dva ambiciózni politici přišli k Pirátům s úspěšnou značkou, kterou si přisvojili," uvedl přímo na stránce Pirátů a Fóra Jihlava Tomanec.

PiFo

Koubová věří, že spojení s Piráty bude funkční a stabilní. Oba subjekty se shodují na lepším programu pro rozvoj města. „Jihlavu tlačí řada silných témat jako je bydlení či doprava. Čeká nás řada změn v oblasti digitalizace úřadu a veřejné správy, musíme se vypořádat s velkými investicemi a finančním řízením, ale také se vzděláváním,“ uvedla Koubová.

Nový volební projekt nese zkratku PiFo a tvoří ho jihlavští Piráti spolu s nezávislými osobnostmi reprezentovanými Fórem Jihlava. Piráti mají aktuálně v zastupitelstvu dva členy, kteří kandidovali za koalici Žijeme Jihlavou, Fórum pak má sedm křesel. V radě ho reprezentují radní pro školství, kulturu a tělovýchovu a pro sociální oblast Dan Škarka spolu s primátorkou Karolínou Koubovou.

Tři králové letos pro jihlavskou charitu vybrali téměř dva a půl milionu.
Téměř dva a půl milionu: Tříkrálová sbírka byla na Jihlavsku rekordní, podívejte

Není tajemstvím, že se část zastupitelů z Fóra Jihlava kloní spíše ke STANu, dle primátorky ale budou členové zastupitelského klubu Fóra do konce volebního období fungovat společně. „Nikdo nikam nepřechází, nikdo nikoho nepřetahuje, žádné nadřazené organizace nezavazují členy Fóra k hlasování, které by šlo proti dohodnutým pravidlům. Ctíme veškeré stávající dohody a pozice,“ uzavřela Koubová.