V sobotu dopoledne už ale bylo všechno jinak, sedm set jedenáctý text byl na svět. Ten den se totiž vitální důchodce zpod Javořice ve čtyři hodiny ráno vzbudil, sedl ke stolu a za hodinu měl text hotový. Ten den v devět hodin ho zavolal Václavu Maňasovi mladšímu do Zlína a během hodiny znal základní melodii. „Je to velice smutný walz a veselá polka,“ upřesnil textař. Optimistický konec je podle něj důležitý.

Ve středu čtvrtého listopadu pak byla jubilejní padesátá píseň sehrané dvojice Hájek a Maňas hotová. „To je doslova kosmická rychlost, u jiného skladatele by to mohlo trvat také rok,“ ocenil Jaroslav Hájek kolegu.

Zdroj: Deník

S autem přes řeku za dvacet korun
„Václav Žákovec mi dělal první CD v roce 2006, mělo název Prostý sen. Když jsem si pro alba jel do Dobříče, potřeboval jsem se dostat přes Berounku. Převozník mě i s autem převezl za dvacet korun. A za hodinku mě pak vzal i zpátky,“ směje se textař Jaroslav Hájek při vzpomínce na nevšední zážitek.

Píseň pak nazpívaly hvězdy TV Šlágr Václav Žákovec a Anna Volínová, nahrávka byla hotová v úterý prvního prosince. „Hodně dlouho bych musel vzpomínat, jestli některá z mých 464 písniček vznikla tak rychle,“ uvažoval Jaroslav Hájek poté, co byla nahrávka hotová. Nová dechovka je exkluzivně součástí článku, další posluchači jí v rádiích poprvé uslyší do čtrnácti dní. Po natočení obrazu se na ni mohou těšit i diváci TV Šlágr.

Jelikož má píseň celosvětový význam, plánuje se i německý text. Noty i s nahrávkou pošlou autoři i do Vídně, z webových stránek www.dechovka.eu si je pak může kdokoliv zdarma stáhnout. „Některé mé písně už tam byly stažené více než tisíckrát, hrají se po celém světě,“ ví Hájek.