Co nejdříve chce vedení města upravit nebezpečnou křižovatku Sportovní a Jihlavské ulice. Připojení se má podle starosty Jana Přibyla rozšířit. Na projektu se podílí i sokolové, kteří mají nové zázemí a v dalších letech pomýšlí na rekonstrukci hřiště. „Dále budeme začínat stavbu chodníku mezi Horním Městem a novou čtvrtí, jedná se o první etapu, skončíme u mostu u brtnických sádek,“ sdělil další plánované práce v lokalitě.

Dlouho odkládané opravy průtahu se letos konečně dočkají obyvatelé Jestřebí, což je místní část Brtnice. V rámci krajské investice tam město nechá opravit kanalizaci, případně i vodovod. Kraj má vyjít oprava osm set metrů dlouhého úseku na dvacet milionů korun, z městské kasy na to půjde maximálně milion korun.

P+R parkoviště Žižkova, které je na pelhřimovské výpadovce, si veřejnost zvykla využívat.
Plán Jihlavy pro přespolní řidiče: parkoviště na všech koncích města

Vodohospodářskou infrastrukturu řeší Brtnice i v dalších místních částech. V Komárovicích finišují práce na vodovodu, které vyšly na patnáct milionů korun, podobný projekt včetně vybudování čistírny odpadních vod se nyní chystá pro Příseku. „Na podzim by měla být hotová projektová dokumentace, sháníme se po zdrojích financování,“ poodhalil starosta.