Již v sobotu proběhne maškarní ples Sokola Jihlava, který bude při stoletém výročí vzniku československého státu ve stylovém provedení. Prvorepublikové šibřinky se uskuteční v prostorách jihlavského divadla DIOD a kavárny Bioskop. „Dobové oblečení je vítáno a nebude chybět ani fotokoutek s prezidentem Masarykem. Očekáváme, že polovina návštěvníků bude v dobovém oblečení,“ uvedl produkční divadla DIOD Adam Hruška.

Hned další týden pak bude na plesy bohatý. V pátek 19. ledna se bude konat tradiční ples města Třeště v tamním kulturním domě. „Večer se letos ponese v prvorepublikovém duchu. Začátek bude v osm hodin večer. K tanci bude hrát kapela Tahimel a během večera vystoupí žáci tanečního oboru Základní umělecké školy Třešť,“ přiblížila ples vedoucí odboru kultury města Třeště Romana Šťastná.

Hned další den pak ples pořádá od půl osmé večer farnost Luka a Sdružení Petrov v Lukách nad Jihlavou. Ve stejný den bude i sportovní ples v sále Zámku v Polné. V sobotu 20. ledna se koná například také 44. Reprezentační ples Moravských kováren v jihlavském DKO. V předprodeji ještě zbývají vstupenky. Ples je určen nejen pro zaměstnance kováren a jejich rodinné příslušníky.

V pátek 26. ledna uspořádá ples město Telč spolu s Mikroregionem Telčcko. Bude se konat v sále Panského dvora Telč od půl deváté večer. Ve stejný den se uskuteční i jeden z mnoha hasičských plesů. Tento bude pořádat Sbor dobrovolných hasičů Čenkov v místní části Třešť – Čenkov.

S koncem ledna plesy nekončí

Plesová sezona bude pokračovat i v únoru. Z nespočtu mysliveckých plesů lze vybrat třeba 39. myslivecký ples v Dobroníně. Chystá se na sobotu třetího února v tamním kulturním době od osmi hodin večer. Tradičním lákadlem těchto plesů jsou zvěřinová tombola a myslivecká kuchyně.

Již po šestačtyřicáté se letos uskuteční Horácký bál. V Dělnickém domě v Jihlavě má rezervovanou sobotu 10. února. „Na Horácku je Horácký bál a lidé se na něj těší. O vstupenky je zájem, ptají se od poloviny prosince,“ uvedla Jitka Křivánková z Knihkupectví Jitka, kde lze vstupenky zakoupit. Aktuálně jich zbývá ještě zhruba polovina a předpokládá se, že bude vyprodáno.

Třeba v Batelově pak začne plesová sezona až v únoru a potrvá do druhé poloviny března. Za zmínku stojí například IV. Školní ples, který pořádá Spolek rodičů a přátel školy při Základní a mateřské škole Batelov v pátek 16. února. Stejný den se uskuteční také Basketbalový ples ve Stříteži u Jihlavy. V rámci něj se konají nejrůznější sportovní soutěže, samozřejmě ve společenských šatech. O zábavu je tak postaráno.

V únoru už budou v plném proudu i maškarní plesy pro malé i velké. Jeden z těch večerních chystají v kulturním domě ve Stonařově. Konkrétně proběhne v sobotu 17. března od osmi hodin večer a masky mají vstup zdarma, navíc se pak utkají v soutěži.