Během zimních olympijských her v Soči totiž dokázal nejpřesněji tipnout finalisty hokejového turnaje a také čas, ve kterém padne první gól. Deník mu za to nyní dovezl doslova hořkou odměnu. Sto půllitrových plechovek piva Pilsner Urquell z limitované olympijské edice.

Správně si tipnul, že se ve finále olympijského turnaje v Soči mezi sebou utkají týmy Kanady a Švédska. Čas prvního gólu určil ve dvanácté minutě a první sekundě. Od skutečnosti se lišil jen asi padesáti vteřinami. První gól totiž padl v čase 12:55, kdy gólový účet otevíral Kanaďan Toews. „Že bych mohl vyhrát, mě napadlo chvíli poté, co jsem si při první brance ve finále vzpomněl na svůj tip. Věděl jsem, že jsem hodně blízko," poznamenal ke chvíli, kdy začal věřit, že by mohl v soutěži uspět Ladislav Majdič.

Tlak domácích

O tipovací soutěži Deníku se dozvěděl náhodou, a když zjistil, co může vyhrát, neváhal ani minutu a svůj tip poslal. Za hokejového experta se sice nepovažuje, ale tento sport sleduje. „Přišlo mi, že tyto dva týmy mají na turnaji nejlepší mančafty. Poměrně dost lidí věřilo domácím Rusům, ale já jsem vycházel z toho, že jsou na domácím turnaji a to je vždycky hodně svazující," podotkl k uvažování nad tipem sympatický mladý muž.

S časem prvního gólu mu pro změnu poradila kolegyně z práce. „Ona hokej vůbec nesleduje a toto střelila od boku, takže má na výhře také svůj podíl," uvedl Majdič.

A s kým se o svou výhru šťastný fanoušek podělí? Sám piva určitě nevypije. „Chystáme se s partou na takový menší výlet, takže tam určitě jedno plato padne za vlast," usmál se Majdič a podíval se, kdy pivům končí záruční doba. „Do srpna nevydrží, to se po nich zapráší. My totiž máme pivo moc rádi a příležitost k tomu je vypít se vždycky najde," glosoval výherce.

Není to poprvé, kdy mladý muž zkoušel soutěž Deníku, už v minulosti se totiž účastnil jiné tipovačky. Tehdy se na něj štěstí neusmálo. „Až zase bude další soutěž o lákavé pivní ceny, nenechám si ji ujít. Stojí to rozhodně za to," rozplýval se nad čtyřmi kartony plzeňského piva šťastný výherce Ladislav Majdič.