Když na místo Jan Prachař dorazil, přivítala ho speciální pekelná delegace, která mu jasně dala najevo nesouhlas. Ředitel se nenechal zaskočit a čertům poděkoval. Poté následovalo jednání na úřadě.

„Proběhlo to tak, jak jsem očekával. Přijeli nás uklidnit, že se nic závažného neděje. Zajímavé bylo, že poprvé za tu dlouhou dobu, co se řeší úložiště, přijel do lokality zástupce ministerstva průmyslu a obchodu. Tím je setkání v Dolní Cerekvi výjimečné,“ řekl starosta Dolní Cerekve Zdeněk Dvořák.

Lidé z lokality Čertův hrádek, kam patří šest obcí z Jihlavska a Pelhřimovska, požadovali vyloučení z výběru míst pro výstavbu úložiště. Bojí se hlavně o významné zdroje pitné vody. Odpovědi na jejich dopis už dorazily odpovědi z ministerstva průmyslu a obchodu i ze SÚRAO, na obou místech stěžovatelům nevyhověli a lokalitu nevyloučili.

SÚRAO se k tomu vyjadřuje ve smyslu, že požadavek může splnit až poté, co se zhodnotí výsledky aktuálních průzkumů, kde se prokáže, nebo neprokáže, že daná lokalita nevyhovuje.

„Příští týden budeme podnikat další kroky,“ nastínil další vývoj Dvořák.