„Během čtvrtečního dne jsme řešili celkem 28 dopravních nehod. Lehce při nich bylo zraněno pět osob. V Telči srazilo auto na přechodu pro chodce dvě osoby. Všechny silnice prvních tříd na Jihlavsku jsou sjízdné a nižších tříd také ale se zvýšenou opatrností,“ informovala ve čtvrtek odpoledne policejní mluvčí Dana Čírtková.

Jedinou vážnou překážkou na dálnici D1 ve směru na Prahu je převrácený kamion na 99. kilometru. „Jeho přeložení a vyproštění nutně předpokládá několikahodinové omezení provozu v tomto úseku dálnice. Celá operace včetně sanačních prací je naplánovaná do čtvrtečního podvečera. Okamžitě po odstranění této nebezpečné překážky bude provoz obnoven,“ uvedla ve čtvrtek odpoledne tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Dopravní omezení v tomto úseku dálnice D1 bude na řidiče čekat i v pátek ráno. „Od páteční půl osmé ranní až do čtrnácté hodiny odpolední tam bude probíhat dokončení nezbytných sanačních opatření pro zamezení škod na životním prostředí,“ dodala Svatošová. Dálnice na Prahu tak bude průjezdná pouze v jednom jízdním pruhu.