Stovky především dětí v sobotu na jihlavském hlavním nádraží přivítaly nový vlak, který nese název Jihlava. Moderní vlaková jednotka Regio Spider se symboly Jihlavy má za úkol propagovat město na trasách po celé Vysočině. „Není účelem, aby vlak vezl seznam všeho, na co bychom chtěli ve městě upozornit. Vybrali jsme několik symbolů, které připomínají to, že je v Jihlavě úspěšná zoo, hodně zeleně, že chceme dávat přednost ekologičtějším formám dopravy, ale také, že je Jihlava městem historickým, a samozřejmě nechybí jedinečný symbol města, kterým je ježek. Pro město typickou červenou a bílou doplňuje šedá, symbolizující těžbu stříbra, a svěží zelená, která patří ke Zdravému městu Jihlava," popsal primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal (ODS).

Během dvaapadesáti minut od příjezdu po odjezd vlaku organizátoři ve stanici stihli nezbytné proslovy, přestřižení pásky, křest vlaku, ale také pestrý doprovodný program především pro děti.

Vlak z Jihlavy pokračoval dál do Náměště nad Oslavou a Jaroměřic nad Rokytnou. O výlet novým vlakem, kdy jízdné pro děti bylo zdarma a pro dospělé za dvacet korun, byl zájem, všechna místa ve vlaku byla nejméně od poloviny týdne zarezervovaná.

Speciálně polepený vlak má i dalších pět měst na Vysočině. České dráhy nabídly městům propagaci formou polepu na nových vozech Regio Spider. Nabídku využila Chotěboř, Jaroměřice nad Rokytnou, Náměšť nad Oslavou, Bystřice nad Pernštejnem, Velké Meziříčí a Jihlava.