„Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů,“ informoval o podmínkách PR specialita soutěží David Pavlát.

Zájemci o účast v obou soutěžích mají dostatek času si svou přihlášku dobře rozmyslet. Až do 30. června se mohou registrovat na internetových stránkách www.firmaroku.cz a www.zivnostnikroku.cz. Účast je zcela bezplatná.

Krajská kola se budou konat od poloviny září do poloviny října. Nejlepší z každého kraje postoupí do celorepublikového finále, v němž bude udělena cena Firma roku a Živnostník roku. Vítězné firmy a živnostníci ze všech krajů se budou začátkem listopadu osobně prezentovat před odbornou porotou.

Vyhlášení se uskuteční v prosinci v Praze na Žofíně. Na slavnostním galavečeru budou oceněni i celorepublikoví vítězové doprovodných kategorií Odpovědná firma roku a Nejlepší Start up roku,“ prozradil Pavlát. Partnerem kategorie Firma roku je společnost Vodafone a Živnostníka roku podporuje Česká spořitelna.