Hlavní líčení soud po výslechu obžalovaného odročil na červen. „K soudu se nedostavil poškozený, který má údajně z obžalovaného stále strach,“ okomentoval průběh prvního hlavního líčení žalobce Jan Adam z jihlavské pobočky Krajského státního zastupitelství v Brně.

Rosendorfského, který se částečně přiznal, že v ruce sice držel nůž, ale nechtěl s ním poškozenému ublížit, přišlo do soudní síně podpořit asi třicet kamarádů a známých přímo z Polné. „Takový zájem ze strany veřejnosti o soudní jednání je poměrně neobvyklý,“ podotkl Adam. Na příštím hlavním líčení má být prostřednictvím videokonference vyslechnut poškozený. Soud přehraje i zvukovou nahrávku přímo z incidentu, kterou pořídil sám poškozený.

Dvaapadesátiletý podnikatel podle obžaloby vydíral čtyřicetiletého zaměstnance kvůli majetkovému vyrovnání. Když poškozený odmítl úpis podepsat, obviněný podnikatel měl na poškozeného začít útočit nožem a zranit ho. To ale obžalovaný odmítá. Poškozený se útoku, který měl směřovat na horní část těla včetně hlavy, částečně ubránil. Přesto neunikl několika poraněním, oděrkám a pohmožděninám a jedné řezné ráně na ruce. Oba muži se ale měli přetahovat i o klíče. Není tak vyloučené, že se mohl muž zranit o ně.

Rosendorfský nakonec skončil ve vazbě mimo jiné kvůli možnému ovlivňování svědků. Nyní je stíhán na svobodě. Z vězení byl propuštěn před několika měsíci. Reálně mu ale stále hrozí nepodmíněný trest od pěti do dvanácti let.

Tehdy nešlo mezi podnikatelem a jeho zaměstnancem o jediný konflikt. Kvůli nevyřešeným sporům se střetli už v minulosti. Rosendorfský už jednou poškozeného v minulosti napadl. Stalo se to na podzim 2007 v jednom z polenských barů. V roce 2009 za to soud Rosendorfského uznal vinným z výtržnictví. Soud nakonec od potrestání upustil.