Až pokud se cyklopruhy osvědčí, bíle namalované čáry budou nahrazeny plastovými, kde je životnost mnohem delší, informoval aktuálně jihlavský radní pro dopravu David Beke. „Pokud si budeme jistí, že se řešení osvědčilo, oživíme je plastovou technologií,“ vysvětlil. Tyto pruhy přitom nebudou vyvýšené, přes které by nešlo bezpečně přejet, jde o technologii barvy.

Beke také vysvětlil, že myšlenka a objednávka stávajícího značení byla ještě z minulého volebního období, současné vedení města do ní nechtělo zasahovat.

Řidiči změny v Tolstého ulici kritizují, chodci jsou ale nyní spokojenější.
Kritika omalovánek: Jihlava si za změnami na silnici stojí, udělá je i jinde

Kritiku za upravenou Tolstého ulici ale už schytalo od veřejnosti vedení, které vzešlo z podzimních voleb. Někteří řidiči se zlobili, jiní si dělali legraci. „Tady chybí ještě domalovat skákajícího panáka pro děti a konečně tam bude všechno,“ uvedla například Pavlína Kučerová.

Odpůrce podobných změn může těšit, že v této oblasti magistrát nechystá žádné převratné změny. „Co se týká nových cyklopruhů, obecně jsme pro to, aby se ulice zklidňovaly a hledáme možnosti,“ uzavřel Beke s tím, že další řešení budou jen drobná, většinou související se změnami týkající se nové parkovací koncepce.