Výstavba nového sportovního zázemí pro školáky už byla původně na spadnutí.

Starosta Polné Jindřich Skočdopole nemůže uvěřit, že přes všechna kladná stanoviska k výstavbě Národní památkový ústav v Praze doporučuje smést projekt ze stolu.

„Zastupitelé rozhodli, aby u školy byla postavena tělocvična a loni v červnu byla dokončena změna územního plánu. Příslušné orgány předběžně souhlasily. Protože je území v památkové zóně, od začátku se k projektu vyjadřovali památkáři a další orgány,“ přiblížil včera Jindřich Skočdopole novinářům. Všechny podmínky pro výstavbu byly podle starosty splněny.

Tělocvična vedle školy prostě nebude

„Jednal jsem s památkáři v Brně a po zřízení telčské pobočky Národního památkového ústavu v Telči se nám dostalo ujištění, že projekt je po drobných úpravách v souladu se zájmy památkové péče,“ připomněl starosta.

Projekt putoval obvyklou cestou na jihlavský magistrátní Úřad územního plánování a ten požádal o stanovisko Národní památkový ústav v Praze. „Roky probíhaly desítky jednání, aby byla postavena funkční tělocvična s dodržením podmínek památkářů a zúčastněných stran. Magistrát si vyžádal další hodnocení a dle mého názoru se snad stavět nebude,“ nemohl se starosta smířit s čerstvou zprávou .

„Pražská kancelář zhodnotila projekt a v jednom z návrhů doporučuje zbourat přístavbu školy. Do okolí navrhuje vrátit rybníky, které tam historicky byly. Byl bych asi vulgární, kdybych měl říci, co si právě myslím,“ přiznal včera první muž Polné.

Podle ředitele polenské ZŠ Zdeňka Dvořáka děti přesunem do tělocvičen z hodiny tělocviku ztrácí dvacet minut. „Pro polenskou veřejnost bude reakce magistrátu a pražských památkářů velké překvapení,“ komentoval ředitel.

Vedoucí jihlavského Úřadu územního plánování Tomáš Lakomý včera uvedl: „V místě by mělo být dodrženo měřítko drobné zástavby a tomu se tělocvična s většími parametry vymyká. Do konce dubna seznámíme investora se všemi podklady.“