Občas někdo projde za dveřmi, ven či dovnitř lidi ale vpouští mladý muž střežící dveře. Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu jsou oblečeni v civilu, policejní auta také nikde u nemocnice nestojí a tak málokoho v nemocnici napadne, co se zrovna v části budovy odehrává.

Nemocnice Jihlava.
Nemocnice Jihlava a policejní razie: mezi zadrženými je i ředitel Velev

Na chodbách panuje běžný den, kolem poledne nebývá nijak rušno nikdy. Lidé sice prochází, ale jakmile se reportér zeptá na zásah Národní centrály proti organizovanému zločinu, příliš sdílní nejsou. „Ničeho jsem si nevšimla, ani zákazníci nic neříkali. Opravdu nevím, co bych k tomu řekla,“ odpovídá jedna z prodavaček, kterých v nemocnici působí několik.

Žádnou změnu nepozoruje ani Jarmila Wisniewská, která před pár minutami do nemocnice přijela. I v nemocniční lékárně říkají, že se nic nemění, lidí chodí stejně jako ve jiné dni, že by bylo na chodbě více rušno nebo naopak ticho, tam nepozorují. „Bez komentáře,“ sdělí za chůze jedna ze zaměstnankyň, evidentně je jí toto téma proti srsti.

Ilustrační foto
Policie je v sídle Krajské zdravotní. Zadržela šéfa jihlavské nemocnice Veleva

Jinak ale na dotaz reaguje mladý muž, který si krátí dlouhou chvíli s telefonem. „To tady ví už všichni,“ odpoví Patrik na dotaz týkající se vyšetřování v nemocnici. „Píšou o tom od rána všechny weby, takže jestli někdo nic neví, asi nemá mobil,“ usmívá se. Ani on ale příjmení nechce prozradit.

Diskuze o řediteli nemocnice Lukáši Velevovi pak zaujme opodál stojící dámu. Hned se ptá, jak to s ním bude, odpověď ale nedostane.