Postavy v modrých vestách s plnými plechovkami nealko nápoje lze potkat v Jihlavě na Brněnské ulici u Cyklo Pointu, který se nachází při výjezdu z města směrem na Brno.

Policisté si vzpomněli také na nejmenší spolucestující, kteří s rodiči o prázdninách často absolvují dlouhé přejezdy. Při silničních kontrolách tak kromě pokuty mohou řidiči pro své děti získat dětské kvízy s oblíbenými kresbami. Děti se na cestách nebudou nudit v úterý při průjezdu Čížovem od půl deváté do půl desáté a o den později ve Štokách od dvou do tří hodin odpoledne.

Pokud policisté řidiči naměří méně než jedno promile alkoholu, hrozí mu pokuta až padesát tisíc korun a zákaz řízení až na dva roky. V případě, že hodnota naměřeného alkoholu promile přesáhne, může být šofér potrestán až tříletým vězením a rovněž zákazem usednout za volant. „V souvislosti s řízením pod vlivem alkoholu policisté v Kraji Vysočina evidují od počátku letošního roku do 30. června z celkového počtu 2 2225 dopravních nehod 54 řidičů motorových vozidel, kteří havarovali vlivem požití alkoholického nápoje,“ doplnil vrchní policejní inspektor David Linhart z Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.

Policie se také nově chystá být aktivní na sociálních sítích, konkrétně na Facebooku, Twitteru a You Tube. Skrze tyto kanály chce informovat o bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.