V páteční prosluněný podvečer je zřejmé, že se v Polné něco děje. Skupinky místních mají stejný cíl. Míří stejným směrem jako auta přespolních, na městský stadion. Tam se nakonec sejde kolem tisícovky lidí, kteří chtějí vidět Flott Cascaders Team.

„Děti zacpěte si uši,“ křičí energetický moderátor do mikrofonu. Následně se ozve výbuch doprovázený zábleskem světla a začnou burácet motory. Kaskadéři se následně rozjíždí a na škvárové rovince mezi fotbalovým hřištěm a tribunou předvádí jízdu po dvou kolech. Kdyby to snad někomu přišlo málo, při jedné z jízd „surfuje“ na boku auta jedoucího po levých kolech ještě kaskadér Milan.

DIscgolf je skvělá zábava pro menší skupinky, ideální je počet kolem čtyř hráčů.
V Jihlavě v sobotu otevřou discgolfové hřiště. Podívejte se, jak to tam vypadá

Při průjezdu hořící stěnou byl na kapotě auta kaskadér Milan.Při průjezdu hořící stěnou byl na kapotě auta kaskadér Milan.Zdroj: Deník/Martin SingrSpíkr se ptá přítomných, kolik z nich vidí poprvé na vlastní oči jet auto po dvou kolech a les rukou letí nahoru. Následně se na střeše auta objevuje nápis taxi a zní výzva, kdo se chce svézt. Platí pro dámy nad osmnáct let. Dvakrát dvě ženy tedy uvidí jízdu po levých kolech z auta a jsou dle vlastních slov nadšené.

Potom se na dráze rozmístí tři kruhy, které po polití benzinem vzplanou a kaskadér jedoucí na střeše auta postupně všemi proskočí. Příliš jednoduché? Dobře, na další jízdu se dají kruhy za sebe, bude potřeba jeden dlouhý skok, ani to ale není problém.

Poznáte obec na Vysočině?
Pohádkový hrad s ikonickou věží i zatopený lom. Poznejte obec na Vysočině

Pak přichází chvíle na další neplechu. Starý Ford Fiesta stojící bokem není už ani pojízdný. Zastaví za ním auto s mohutným předním rámem. Jakési technické trable ale stojí za tím, že to vypadá na nutnost vzít náhradní auto. Nakonec se ale obě auta rozjedou, fiesta je následně odstřelena bazukou a skončí v kotrmelcích.

Poté se na dráze objeví stěna obalená senem, kterou je potřeba polít benzínem, aby pořádně hořela. Opodál už je připravený vůz, který má stěnou projet, moderátoři ale chtějí člověka na kapotě. Kaskadéři tak za auto připojí provaz a kapotu. Na ní naskočí Milan a takto přijedou ke stěně. Záhy se vysvětlí, že má být na kapotě jedoucího auta.

V Polné byl k vidění i freestyle motokros na elektrické motorce.V Polné byl k vidění i freestyle motokros na elektrické motorce.Zdroj: Deník/Martin Singr

Proto si tam lehne. Následuje myšlenka, že by mohlo trochu benzínu skončit i na jeho zádech. Diváci hlasitě souhlasí, on kroutí hlavou. Nakonec ale přitaká, že za fungl nágl nový mercedes snese čtyři kapky. Po delším smlouvání je pořádně pokropený, stěna vzplane plamenem a auto jí projede.

V Polné byl k vidění i freestyle motokros na elektrické motorce.V Polné byl k vidění i freestyle motokros na elektrické motorce.Zdroj: Deník/Martin SingrPřed zlatým hřebem večera je čtvrt hodinka pauzy a kaskadéři připraví rampu. Na té následně předvádí skoky na motorce, která má však elektrický pohon. Údajně jen čtyři „rideři“ v Evropě skáčou freestyle na motorce s takovým pohonem. Milan Baník nejprve několikrát jen přijel k rampě. „Musíš to tam poslat, ne že budeme čekat jako minule do půl desátý,“ hecoval ho moderátor. Tribuna začala bouřit a freestyle motokrosař převedl ve vzduchu i několik triků. Na závěr se projel podél tribuny a plácl si s dospělými a hlavně dětmi.

Ty byly z akce nadšené a stejně tak i starší diváci. Kaskadéři se však na Vysočině ještě zdrží, v neděli se představí v Třešti, následně zamíří do Ivančic a Moravského Krumlova.