Rádio sbíralo názory na nejlepší výlety na kole v Kraji Vysočina. Posluchači mu prostřednictvím sociálních sítí posílali svoje tipy. Po dvou týdnech rádio vybralo desítku nejčastěji navrhovaných tras a z nich následně lidé vybrali vítěze. „Na prvním místě se umístila cyklostezka Přibyslav – Sázava. Druhou příčku obsadily Žďárské vrchy. Jako třetí nejlepší cyklovýlet posluchači vybrali trasu z Jihlavy do Kolničky,“ vyjmenoval Bedřich Musil z Hitrádia Vysočina.

Necelých devět kilometrů dlouhá cyklostezka z Přibyslavi do Sázavy je u cyklistů oblíbená i pro svoji nenáročnost. Vede po bývalé železniční vlečce, je téměř bez kopců a využívají ji tedy hojně i jezdci na koloběžkách a in-line bruslích. V zimě je také možné ji projet na běžkách.

Vysočina je cyklostezkami protkaná. Často lidé na Vysočině vyhledávají i trasy na Žďársku - ve Žďárských vrších, v okolí Nového Města na Moravě a ve Vysočina Areně.

Zdroj: Youtube

Rádio se výběrem nejlepší cyklotrasy připojilo k celorepublikové iniciativě Srdce na cestách, kdy se pozornost zaměřuje na silniční dopravu a vzdělávání cyklistů, in-line bruslařů a jezdců na koloběžkách. „Věnujeme pozornost bezpečnosti cyklistů a sbíráme data o chování cyklistů na Vysočině. Chceme, aby každý cyklovýlet byl nejen krásný, ale také bezpečný pro všechny zúčastněné. Tato kampaň má za cíl spojit cyklisty, přiblížit krásu Vysočiny a samozřejmě i podpořit bezpečnost na cyklotrasách i cestách obecně,“ doplnil Musil.