„Rozhodl jsem se otevřít regionální poslaneckou kancelář v Jihlavě, protože je logickým centrem našeho kraje," sdělil k otevření kanceláře Vít Kaňkovský s tím, že nezapomene ani na další okresní města a obce, které bude chtít také navštěvovat.

Každý region má podle něj trochu jiné problémy a formy setkání s občany tomu bude přizpůsobovat. „S občany se také dále budu setkávat při práci lékaře, které se na zkrácený úvazek budu i dále věnovat," poznamenal ke své další kariéře lékaře poslanec Kaňkovský.

Zájemci mohou využít služeb poslanecké kanceláře každé pondělí od 15 do 18 hodin, kdy bude přítomna asistentka, které bude možné předat podnět k projednání, případně si s ní budou lidé moci domluvit osobní schůzku s lidoveckým poslancem. Ten si pro spolupráci vybral dva asistenty. „Dagmar Hosová bude mojí asistentkou v Jihlavě, Josef Herbrych bude se mnou spolupracovat především na jednáních v Praze a při pracovních cestách v našem kraji," dodal nováček v poslanecké lavici.

Lank na náměstí

Kaňkovský využil také nabídky třebíčské okresní kanceláře KDU-ČSL, jako kontaktního místa, kde bude každé pondělí od 15 do 17 hodin přítomen asistent Josef Herbrych, který bude poskytovat podobné služby jako Hosová v Jihlavě.

Další z poslanců, který svou kancelář otevřel v Jihlavě, je Martin Lank z hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Lidé mohou chodit s podněty na adresu Masarykovo náměstí 37, k dispozici je zájemcům o informace a o schůzku s poslancem asistent Bronislav Šik.