Starostku Pavlínu Novákovou úspěch upřímně potěšil a také překvapil. „Musím říct, že každý rok výsledky sleduji. Letos jsem na to pozapomněla, máme hodně práce s kanalizací a dalšími projekty,“ vysvětlila. Co se týká zbytkového komunálního odpadu, vychází v Cejli 145 kilogramů na osobu. Limit pro letošní rok, který je celorepublikově dvě stě kilogramů, tak s velkou rezervou plní.

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. Je to zejména díky místní kompostárně, bioodpadu je zkrátka hodně. „Kromě kontejnerů na stanovištích naši pracovníci od dubna do konce listopadu pravidelně sváží bioodpad od jednotlivých nemovitostí a to je velké plus,“ poodhalila starostka.

Obec systém řádného třídění buduje již pět let a přitom stále apeluje na občany, aby třídili. „Máme tu zastoupené všechny komodity včetně kontejnerů na olej a plech, sbíráme i větší železný šrot,“ vyjmenovala Pavlína Nováková s tím, že většina lidí chápe, že třídění je důležité.