Veselí na náměstí se jako každý rok neobejde bez hostitelů, už brzy přítomné vítá Zachariáš z Hradce a jeho manželka Kateřina z Valdštejna. Ta doslova přilétá na labuti z kolotoče.

Je jasné, že o vtipné momenty a nevšední zážitky tady nebude nouze. Divákům se postupně představují spolky se svými aktivitami, členy čeká například projížďka v autě a jízda na kolotoči.

Parkoviště na jihlavském náměstí mají jiné značení. Podařilo se tím zvýšit počet míst k parkování.
VIDEO: Čím víc pruhů, tím víc Jihlava. Čáry na silnicích baví i rozčilují

Diváky baví folklorní soubor Podjavořičan, velocipedisté, včelaři, hudebníci, důchodci, šermíři, mladí hokejisté, sokolové, turisté, filatelisté, krásné dámy v dobové módě a další. Z kašny se k překvapení všech vynořují potápeči, i ti k Telči patří. Na scéně se objevuje také nevěsta, která šťastně vyvolává, že je vdaná. Pak ale svého ženicha zoufale hledá.

Veškeré dění, které mohou lidé na náměstí sledovat, odkazuje k obrazu slavné telčské malířky Míly Doleželové Pouť na vsi. Součástí slavností je i dobový jarmark, hudební vystoupení a retro pouťové atrakce. Zábava plyne až do večera. Aby toho nebylo málo, v sobotu v Telči mají ještě jednu atrakci. Tou je start balónů ze zámeckého parku.