Řidiči by měli v nadcházejících dnech zbystřit a dát si pozor na odtah auta. Služby města Jihlavy totiž během jarního čištění města, které startuje příští týden v úterý, uklidí celkem 172 chodníků a silnic.

Po jednotlivých úsecích Služby nainstalují přenosné dopravní značky s podtabulkou „čištění města" s datem, kdy se zde bude uklízet.

„Dopravní značky budeme umísťovat na jednotlivé úseky sedm dní předem. Respektování dopravního značení jarního úklidu města bude kontrolovat Městská policie Jihlava. Nedodržování a porušování dopravního značení bude pokutováno a případně využito služby k odtahu. Každoročně je odtaženo přes dvě stovky vozidel, jejichž majitelé dopravní značení při provádění úklidu nerespektují," vyjádřil se mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek.

Čištění bude trvat přibližně osm týdnů, začne příští týden v úterý a je rozděleno na šestnáct úseků podle území města s příměstskými obcemi. Na jarním úklidu se bude podílet dohromady dvacet zaměstnanců Služeb města Jihlavy. „Na jarní úklid bude nasazeno třináct kusů techniky. Jde o dva velké zametací stroje, jeden chodníkový zametací stroj, dvě kropicí vozidla, čtyři vozy pro odvoz shrabků a jeden k čištění kanalizačních vpustí, dvě vozidla pro odvoz uličních smetků a jedno na rozvoz přenosných dopravních značek," vyjmenoval Málek s tím, že blokové čištění bude zahájeno úsekem číslo dvě. Konkrétně jde o oblast ulice Na Kopci na sídlišti Březinky.

Náměstí během víkendu

„Masarykovo náměstí a přilehlé ulice se budou čistit v sobotu 2. a v neděli 3. dubna z důvodu minimálního provozu na silnicích. Předběžný úklid samostatných chodníků na sídlištích a v pěších zónách byl již zahájen," dodal Málek. Na ruční čištění Služby přibraly třicet brigádníků, kteří budou zajišťovat škrábání a dočišťování chodníků i parkovišť. Zároveň při úklidu chodníků a vozovek provedou čištění tři a půl tisíce dešťových vpustí.

„Blokové čištění místních komunikací by mělo skončit v neděli 31. května . Samozřejmě záleží také na vývoji počasí. Věříme, že nám klimatické podmínky dovolí uklízet každý den," uzavřel Martin Málek.

Podobným způsobem čistí město například také v Třešti nebo v Telči.