Voda tak ráno na Bedřichově už opět tekla. „Výjimkou by mohla být kvůli nedostatečnému tlaku vody nejvyšší patra domů na sídlištích Slavíčkova, Kollárova a Královský vršek," mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek. Vodohospodáři podle něj dnes otevřou zbytek šoupat na vodovodním řadu a nadále se budou věnovat zákalům ve vodě, ke kterém bude docházet vlivem odstávky.

K havárii došlo ve čtvrtek 15. prosince v půl druhé odpoledne. „Kvůli panelům umístěným na komunikaci se našim pátračům jen velmi ztěžka dařilo určit přesné místo havárie. Nakonec se lokalizovalo přesné místo a při výkopových pracích se našel odlomený kus azbestové trubky na vodovodním řadu,“ informoval Málek. Díra v trubce měla průměr dvacet centimetrů, unikalo skrz ní 350 kubíků vody za hodinu.

Ilustrační foto.
V Jihlavě se stále opravuje havárie vodovodu, vytékající voda na cestách namrzá

Velké problémy dělaly teploty pod nulou, kvůli kterým nebylo možné zajistit náhradní zásobování pitnou vodou v cisternách. Zároveň byla třeba opatrnosti na chodnících i silnicích v lokalitě. Přes cestu totiž vytékala voda přečerpávaná z výkopu a okamžitě namrzala. Služby města JIhlavy tam proto posílily zimní údržbu.