Už zítra pořádá v jihlavském klubu Soul společně se svými přáteli Benefici nejen pro Lukáška. Akce začíná v osm hodin večer a vstupné stojí 100 korun. Výtěžek poputuje na dobročinné účely. Na akci vystoupí Markéta Bát'ová a Víťa Schrek, skupina Čardáš klaunů a Lety mimo. O závěr večera se postarají dýdžejové Jiřan a Míla Mejla.

Koncert se blíží, jak se na něj těšíte?

Těším se velmi, ale s přibližujícím termínem roste i má nervozita. Přeci jen si přeju, aby na koncert přišlo co nejvíc lidí, kteří mají zájem pomoct ve svém okolí někomu, kdo to potřebuje. Tak doufám, že se mé přání splní a sejde se nás v jihlavském klubu Soul co nejvíc.

Určitě jste v plném proudu s přípravami. Budou oproti původním plánům nějaké změny v účinkujících, něco přibude apod?

Oproti zcela původnímu plánu se nám rozšířil počet osůbek, pro které koncert pořádám. A to je z toho důvodu, že rodiče Lukáška nechtěli vybrané peníze jen pro sebe, ale chtěli se podělit i s dalšími, kteří pomoc potřebují také. A také přibude ještě jeden dýdžej, a to DJ Jiřan. Já vím, že je to skvělý nadaný člověk, a je mi potěšením, že se i bez mého vyzvání zapojí do této benefice.

Přijdou přímo na koncert Lukáškovi rodiče či někdo z dalších, ke kterým poputuje výtěžek?

Maminka Lukáška se přijít podívat určitě chtěla, ale čas plyne, v životě jsou změny a přislíbené se může změnit. Ale i přesto doufám, že se někteří zúčastní, protože to je akce dělaná pro jejich nejbližší.

Máte nějaký tip, kolik by se mohlo ve finále vybrat? Či nějakou vysněnou částku?

Vysněnou částku? Vůbec si netroufám odhadovat, protože pak nechci být zklamaná, že se mi to nepodařilo. Ale všichni se moc snažíme, nejen já, ale i přátelé, kteří o akci ví, abychom vybrali částku co nejvyšší a tím se nám podařilo udělat velkou radost.

Máte přehled o tom, zda lidé přispívají například i doplňkovými formami?

Přehled mám, ale na některých místech to mají takzvaně pod palcem. Dobrotety z Jihlavy, které se zapojily, přinesly do tohoto koncertu novou vlnu energie. Za to jim patří velkým dík. Na účtu už také nějaké korunky jsou, což mě moc těší. Stejně však si myslím, že kdyby každý z nás teď poslal třeba pouhou dvacetikorunu, tak to nikoho nezruinuje, a zároveň se tím zapojí do velké, byť malým obnosem ušlechtilé věci. A čtyřlístky, co vím, jsou také nějaké prodané. Ale vybírat budeme až do konce měsíce listopadu, takže pokud chce někdo pomoci, pak teď je ta správná příležitost, navíc je to pro bytosti tady z okolí Jihlavy, nikam daleko vybraná částka nepoputuje, zůstane tady u nás.

Je něco, co vás při přípravách benefice překvapilo či potěšilo (mile, či nemile)?

Ano potěšilo a velmi! A to, když jsem si díky přátelům a vůbec lidem uvědomila, že to co dělám, je správná cesta. Najednou se začalo na původně menší projekt pro jednoho človíčka nabalovat další a další možnosti a zapojili se také přátelé. Jarka Rojková, která uspořádala Blešák a výtěžek poslala na konto. Nebo takové Dobrotety, které navrhly, že vytvoří čtyřlístky jako symbol akce. Paní Veronika Marková pak vytvořila plakát a letáky. Takže se jako by ke mně připojily a rozšířily cestu, a to mě těší opravdu moc. A všichni to samozřejmě dělali zadarmo a na svoje náklady, čas i energii. Což je nejvíc, co lidé mohou v dnešním světě pro druhé dát.

Děláte benefiční koncert poprvé, či je to váš už několikátý počin?

Tuto myšlenku už mám v hlavě dlouho, přála jsem si něco takového vždycky uskutečnit nebo jít trochu touhle cestou. Důvod nevím, ale tak nějak je mi to blízké. A teď konečně po letech od první myšlenky se to děje a já jsem moc zvědavá na výsledek.

Máte v hlavě například nějaký další projekt, který chcete zrealizovat? Jaký?

No, jeden takový veliký projekt už rozjíždím. Je to pojetí mého života. Čas tady plyne jako voda a já bych si přála naplno využít svých schopností, které mi byly dány. A abych je co nejlépe uměla využít ke smysluplným věcem. Pokud chcete slyšet něco konkrétního, tak nerada říkám něco, co se teprve rodí. Určitě chci udělat ale projekt na podporu přírody. Koncert a výtěžek by šel na stromy, které pak společně vysázíme na vybraném místě na Jihlavsku.