„Chatky a lůžka v penzionu Pod Borovicí máme zamluvené až do konce prázdnin. Plochu pro stany lidé plně zaplní pouze o víkendech, v týdnu spíše nárazově,“ informovala provozní Kempu Velkopařezitého Řásná na Jihlavsku Kateřina Pelejová. Podle ní se k nim letos chystá víc návštěvníků než vloni. „Na rozdíl od minulého roku máme až do konce srpna plně obsazený i penzion,“ dokládá Pelejová.

V kempu Pávov, místní části Jihlavy, je co se týče obsazenosti střídavě oblačno. „Některé dny je kemp zaplněn, jindy je prázdnější. Vzhledem k mnohaletým nevyhovujícím podmínkám musíme návštěvníky znovu naučit, že kemp se postupně vylepšuje a oživuje,“ popsala situaci provozovatelka kempu Pávov Zdena Mallinu. Dodává, že oproti loňskému roku mají letos třikrát vyšší návštěvnost.

Ilustrační foto.
Mapa prozradí, kde se dá natrhat ovoce

V pávovském kempu se lidé ubytovávají spíše ve stanech nebo karavanech, zatímco v Řásné výletníci více využívají chatky.
Milovníci kempování se rádi vracejí na stejná místa opakovaně. „Více než polovina návštěvníků sem jezdí několik let po sobě,“ podotkla Pelejová z Řásné. Nejinak je tomu v Pávově, kam se lidé i přes krátkou dobu provozu kempu také vracejí.

Nedílnou součástí provozování letních ubytovacích zařízení jsou každoroční úpravy objektů. „Máme nově otevřenou půjčovnu paddleboardů, které jsou hitem letošního léta,“ vyzdvihla Mallinu. Jedná se o vodní sport, u kterého se člověk na prkně a po vodě pohybuje pomocí dlouhého pádla.

18. července u soudu v Jihlavě s červenou kravatou Ondřej Klička, silnější Matouš Vaněk.
Mladík v masce klauna chtěl vystrašené děti pobavit