MoštoKošt, drakiáda na Skalce, výlov rybníku Bonifáce, zábavní program v zoo nebo třeba sportovní turnaje v domě dětí a mládeže. To je zajímavá nabídka, která je pro děti připravena na letošní podzimní prázdniny. Ty se uskuteční od 27. do 29. října.

Už na sobotu je ve Lhotce připraven tradiční podzimní výlov rybníka Bonifáce. „Vypouštět ho začneme brzy ráno, vlastní výlov předpokládáme kolem jedenácté hodiny. Čekáme, že nám v sítích uvíznou kapři, bělice, perlíni, amuři, líni a okouni. Ty větší sníme nebo prodáme, menší kusy vrátíme zpátky," řekl za pořadatele Petr Novák z Turistatku Javořice.

Na statku ve Lhotce se v úterý 28. října, na kdy připadá státní svátek, uskuteční i další zajímavá akce s názvem MoštoKošt. „Jde o první ochutnávku ovocných moštů, vyrobených na Telčsku. V nabídce budou mošty z moštáren v Krahulčí a v Telči, přidat se ale mohou i místní amatérští výrobci. K dispozici budou i jablečné cidery," doplnil Novák. Začátek akce je ve 14 hodin.

V neděli se rodiče s dětmi mohou vypravit drakiádu na vrchu Skalka v Jihlavě. Začátek je ve 14 hodin. Během drakiády budou účastníci soutěžit o nejhezčího draka Vysočiny, nejhezčího draka drakiády a draka nejvýše vznášejícího se nad mraky. Akce pořádá sdružení Slunce a Kraj Vysočina.

Příznivci sportu si pak mohou vybrat ze dvou akcí, které přichystal jihlavský dům dětí a mládeže. V pondělí to bude florbalový turnaj trojic. „Začátek je 9 hodin v tělocvičně domu dětí a mládeže na Brněnské ulici. Soutěžit budou tříčlenná družstva ve dvou kategoriích. V první budou děti do 11 let a ve druhé děti od 11 do 15 let," sdělil za pořadatele Zdeněk Nápravník. Sportovci si mohou přinést vlastní výstroj. Startovné je třicet korun za člena, přezutí. Na tento turnaj je nutné se přihlásit dopředu, a to do čtvrtka.

Ve středu se v jihlavském domě dětí a mládeže odehraje turnaj ve stolním tenisu pro neregistrované kluky a holky. „Turnaj proběhne od 9 hodin v hale Sportovního klubu Jihlava, která se nachází pod autobusovým nádražím v ulici K. Světlé," dodal Nápravník. Připraveny jsou dvě kategorie, pro mladší děti do 11 let a pro starší hráče ve věku od 11 do 16 let. Startovné je čtyřicet korun. „Účastníci si s sebou musí vzít přezůvky a vlastní pálku," zmínil Nápravník.

Prázdninový program mají v plánu také v jihlavské zoologické zahradě. Kapacita této akce je však již zcela naplněna.

ZUZANA MUSILOVÁ