V sobotu 6. května po deváté hodině večer policejní hlídka zastavila na ulici Fritzova dvaatřicetiletého řidiče. Policisté u něj provedli kontrolu a zjistili, že řidič je zjevně pod vlivem alkoholu. „Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 1,07 promile alkoholu,“ dodala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Na místě dvaatřicetiletému muž z Jihlavy policisté zadrželi řidičský průkaz a v jízdě nesměl dál pokračovat.

V pondělí 8. května v ulici Hamerníkova policisté zastavili před druhou hodinou odpoledne auto Ford Focus. Řidičem byl třicetiletý muž z Jihlavy, který při kontrole nepředložil řidičský průkaz. „Dechovou zkouškou policisté u muže požití alkoholu vyloučili. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl ale pozitivní, a to na amfetamin, zřejmě pervitin,“ informovala Kroutilová. I jemu na místě policisté zakázali další jízdu.

V pondělí 8. května kolem jedenácté hodiny dopoledne v ulici Sokolovská policisté kontrolovali také devětadvacetiletou řidičku. Ta se ale odmítla podrobit testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou. Při kontrole navíc nepředložila řidičský průkaz, protože jí byl zadržen na konci března za řízení vozidla pod vlivem alkoholu.