V noci na pátek předpovídají odborníci teploty v rozmezí od tří po nulu, přes den rtuť teploměru v pátek vystoupá k sedmi stupňům. Chladněji v noci bude v sobotu, teploty klesnou na minus jeden stupeň.

„V sobotu bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Odpoledne a k večeru od západu na většině území lze očekávat přeháňky nebo občasný déšť, v nejvyšších polohách i srážky smíšené nebo sněhové," vyplývá z předpovědi.

Zdroj: Youtube

Přes den se budou teploty pohybovat mezi čtyřmi a osmi stupni. „Povane slabý jižní vítr, který se během dne změní na mírný západní vítr o rychlosti tři až sedm metrů za sekundu,“ sdělil Peter Hruška z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Jak doplnil, sněhové přeháňky se mohou objevit také v neděli.

Na svátek svatého Martina, který připadá na 11. listopadu, leželo za posledních dvacet let na Vysočině nejvíce sněhu v roce 2007.

Svatomartinský průvod v Jihlavě 2022.
Svatomartinské tipy. Jarmark, víno a jízda v Jihlavě. Otužilci obsadí Stonařov

Už noc ze středy na čtvrtek byla na Vysočině mrazivá. Na Českomoravské vrchovině klesaly teploty k minus dvěma stupňům. V září a říjnu si lidé užili naprůměrně vysoké teploty.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nehoda na přejezdu v Pelhřimově: vlak do Jihlavy se srazil s nákladním autem

Zdroj: Policie ČR