Jak poznám fialový režim?

Čáry na vozovce jsou vždy modré, je třeba sledovat barvu na dopravní značce, na mapě (jihlava.cz/mapaparkovani) nebo v aplikaci, kromě fialové může být ještě modrá nebo oranžová.

Kde tento režim najdu?

V okolí kulturních institucí, sportovišť nebo úřadů. Konkrétně například v třídě Legionářů za Billou, u městského nádraží nebo kolem Fritzovy ulice.

Autobusy Icom transport. Ilustrační foto
Icom transport na Jihlavsku skončí. Co se změní pro cestující?

Co je potřeba udělat pro parkování zdarma?

Zadat parkování do aplikace EasyPark, kde stačí „natočit“ čas, nebo do parkovacího automatu. Ten vydá oprávnění po stisknutí zeleného tlačítka. Kdo potřebuje parkovat na delší dobu, může stisknout červené tlačítko a dostane standardní tarif, ovšem s dvěma hodinami zdarma. Jinými slovy za tři hodiny zaplatí dvacet korun a pak za každou další hodinu dvacku.

Kolikrát za den lze dvě hodiny parkování zdarma čerpat?

Pouze jednou za den, respektive za čtyřiadvacet po sobě jdoucích hodin, které se počítají od začátku čerpání. Zároveň je nutné tuto výhodu vyčerpat naráz, není možné jí rozdělit do více kratších parkování.

Oprav se dočká i most v jihlavské Jiráskově ulici, který vede nad dálničním přivaděčem. Foto: se souhlasem KSÚSV
Začínají opravy silnic a dopravní omezení. Víme, kde si na Jihlavsku postojíte

Dá se bezplatně parkovat i bez využití aplikace či parkovacího automatu?

Ano, jihlavská radnice deklaruje, že toleruje stání do dvaceti minut zdarma bez zadávání SPZ do parkovacího automatu i bez využití aplikace. To platí pro fialový, modrý i oranžový režim.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Blokové čištění v Jihlavě. Týká se vás to také?

Zdroj: Deník/Martin Singr